Новини

Всі новини
2019-02-25

Тетяна Острікова: «Північний потік-2» – це один з гібридних інструментів Кремля для встановлення свого домінування над сусідніми країнами та у цілій Європі.

Автор: Об’єднання Самопоміч

25 лютого 2019 р.

Депутат  від «Самопомочі», член української делегації у Парламентській асамблеї ОБСЄ Тетяна Острікова під час зимової сесії у Відні закликала колег з усіх парламентів країн-учасниць Асамблеї виступити проти проекту «Північний потік-2», метою якого є забезпечення панування Росії над Європою та сусідніми країнами.

У разі реалізації «Північного потоку-2» РФ разом з газом експортуватиме до Європи політичну залежність та змушуватиме платити політичну, а не ринкову ціну за газ. Відтак, зазначений проект є не комерційним, а політичним. А із збільшенням залежності від неї, Росія наражає частини Європи на ризик енергетичного шантажу від рук вельми ненадійного постачальника.

Тетяна Острікова наголосила: «Північний потік-2» – це один з гібридних інструментів Кремля для встановлення свого домінування над сусідніми країнами та у цілій Європі. З його запуском Росія зможе розширити агресію проти України та ескалувати бойові дії. Ми переконані, що необхідно завадити цьому проекту, адже він «підірве» безпеку та буде ще більшим джерелом агресії з боку Росії».

Крім того, парламентар нагадала колегам в ПА ОБСЄ, що Україна, навіть попри війну, залишається надійним транзитером газу в Європу. Тетяна Острікова констатувала:

«Впродовж останніх п’яти років російської агресії проти України ми продовжуємо стабільно забезпечувати транзит газу до Європи».