Новини

Всі новини
2019-02-18

Прокурори і слідство мають працювати, а не стартапи відкривати – відкрив кримінальну справу, гроші зібрав, закрив кримінальну справу

Автор: Об’єднання Самопоміч

18 лютого 2019 р.

Звільнити Головного військового прокурора – такий перший крок на посаді Генерального прокурора окреслила віце-спікер Оксана Сироїд.

«Для мене одне з принципових рішень – це мало би бути звільнення Головного військового прокурора і перегляд всіх справ проти українських військових – нині є тисячі проваджень проти військових і велика частина є сфабрикованими, такими, як справа Колмогорова. Для мене це би було справою честі».

Оксана Сироїд наголошує, що самого лише прокурора, щоб побороти корупцію, недостатньо. Потрібне якісне слідство, якісний прокурор і якісний суд: слідство збирає докази, прокурор  представляє справу, обвинувачення на основі зібраних доказів, а суд каже: винен чи не винен. Якщо хоч одна ланка не працює – кіна не буде.

Якщо ми хочемо справжню боротьбу з корупцією, то кожен орган в державі має стати антикорупційним:

«Це починається з голови. На посаду Генпрокурора приходили люди, щоб підвищувати свої статки, і нинішній прокурор не виняток. Хто буде боротись з корупцією, якщо її очолює Президент і сам прокурор? Якщо Генеральний прокурор буде керуватися чеснотами і боротись з корупцією, то до найнижчого прокурора ця інформація дійде менше ніж за добу. Прокурори і слідство мають працювати, а не стартапи відкривати – відкрив кримінальну справу, гроші зібрав, закрив кримінальну справу. Це все треба припинити».

Також, на думку Сироїд, антикорупційні органи не можуть бути ефективними в державі, де політична корупція контролює державу.

В нас дуже багато повноважень має кожен орган, але в керівників цих органів немає добрих намірів.

«Сьогодні за виживання бореться НАБУ, антикорупційна прокуратура втратила довіру з боку суспільства. Люди в НАБУ кажуть, що за теперішньої влади їм лишилося рік-півтора, і НАБУ теж зруйнують».

«Було б ідеально, якби в нас кожне слідство було антикорупційним, якби кожен суд і кожен суддя були антикорупційними – тоді не треба було б створювати ніяких додаткових органів, все би і так працювало».